Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mikoplazma pneumonije

Marijamas

Poštovani,
Prije tjedan dana nakon dugotrajnog kašlja i pojave povišene temperature sinu od 8 godina pedijatrica je pregledom dijagnosticirala Mikoplazmu pneumonija. Dobio je sumamed 3 dana i nakon toga kontrola. Na kontroli je dr. utvrdila da se više ništa ne čuje na plućima ali radi sigurnosti prepisala još dva dana sumameda.
Sin je ovaj tjedan krenuo u školu, jer je općenito puno bolje.
Kašalj se smanjio ali nije u potpunosti prestao i na pogled se vidi da je još blijed i nije potpuno ozdravio.
Zanima me da li je to normalan tijek bolesti obzirom na terapiju, i kada možemo očekivati potpuno ozdravljenje.
Unaprijed hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam kako je dijagnosticirala upalu uzrokovanu ovim uzročnikom, vjerojatno je iskazala sumnju da je riječ o mikoplazmi. Ako dijete nije dobro savjetujem da konzultirate infektologa.