Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Moguc gerb?

lanabruno

Pozdrav! Imam curicu od 5 i po godina, prvi put je ostala u bolnici s godinu i par mjeseci jer nije imala kisika u krvi i ostala je bez glasa, nakon toga svaku jesen i proljece problemi! Laringitis bar 2 puta godisnje, zadnji put joj je oteklo lice i dobila je petehije oko oci! Inace se dobro nosimo s tim,ali jedna doktorica koja ju je primila 2 puta u roku od 10dana je posumljala na gerb? Alergologica misli da nije tako, alergije nisu potvrdene ige joj je povisen! Sta s gerbom?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Iskreno, teško da se GERB može povezati sa sezonskom pojavnošću. Pogotovo ako dijete dobro napreduje i nema nekih bolova u prsištu ili trbuhu te ako se ne zakašljava noću. Negativni rezultati alergološkog testiranja nisu sasvim pouzdani, i obzirom na povišeni IgE treba razmišljati o prevenciji tijekom navedenih mjeseci. Priklonite se alergologu i posavjetujte s njim.