Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

nalaz krvi

adolores39

poštovani imam bebu od 6 mjeseci i ima temperaturu do 40,1 uspijem je skinuti ali ona se stalno vraća sad je trenutno nakon promjene terapije tremperatura pala ,
vadili smo krv prvo je pio sumamed, sad pije klavocin, temperatura traje od nedelje navečer
evo nalaza krvi
ERITROCITI 3.72
HEMOGLOBIN 91
HEMATOKRIT 0.280
S-CRP 78.9
zanima me vaše mišljenje i da li je to nešto ozbiljno

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi su nekompletni za nekakav konkretni zaključak, nedostaju leukociti i diferencijalna krvna slika te urin. Obzirom da nije bilo bolje na Sumamed treba posumnjati da je možda bio posrijedi uroinfekt (treba kontrolirati urin po ozdravljenju) ili je pak bila u pitanju virusna infekcija (neki virusi mogu povisiti CRP).

adolores39

Poštovani doktore Jovančević
danas smo vadili krv radi kontrole iako maleni nije imao temperaturu oko 11 h ujutro je imao 38,1 (mjereno u guzi) dala sam mu 2,5 ml lupoceta i temperatura je pala, oko 15 h ponovo je dobio temperaturu 40,1 dala sam mu voltaren čepić, pala mu je i oko 21:30 opet je narasla na 40,6 okupala sam ga u mlakoj vodi, dala 2,5 ml lupoceta i zasad spustila na 39,7 zanima me da li je moguće da dijete dobije temperaturu zbog zubića jer mu sad drugi treba izbiti napominjem da su muke s temperaturom prestale dok mu je izašao prvi zub,

evo novih nalaza krvi:

eritrociti 4.07
hemoglobin 98
hematokrit 0.309
mcv 75,9
mch 24.1
mchc 317
leukociti 4,6
DIF.KRVNA SLIKA
neutrofilni seg 64
eozinofilni 2.0
limfociti 23.0
monociti 11.0

trombociti 512
s-crp 1.8

urin nismo vadili iako je maleni crven na prednjem guza je čista dobio je belogent kremu

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ovakva temperatura neće biti zbog nicanja zuba. Nalazi govore da je sada najvjerojatnije riječ o (novom) virusnom infektu - CRP i leukociti su niski. Svakako ga treba odvesti na kontrolu nakon par dana.