Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nekad imam ejakulaciju, nekad nemam

Antas....

Pozz nedavno sam navrsio 15 g. i brine me to sto pri orgazmu nekad izbacim spermu, nekad ne (a i kad izbacim to bude u malim kolicinama, cesto to bude bijela tekucina). Zanima me hocu li imati konstantu ejakulaciju i hoce li sperme biti vise s obzirom da sam nesto kasnije usao u pubertet, jos rastem, dlaka po nogama nemam, ispod pazuha malo dlacica...

Unaprijed hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Očigledno si na samom početku pubertetskih promjena, sve će se uspostaviti u narednih par godina. Učestali orgazmi smanjuju količinu sperme, tako da nije neobično ako ejakulacija katkada izostane ili bude vrlo oskudna. Količina sperme koja se stvara završetkom puberteta je dosta varijabilna (od 1-2 ml pa i 10 puta više) i nema značaja.