Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

niski leukociti

hiseta

Imam sina kojemu je 6 mjeseci i dva dana je imao temperaturu 38-39. Vadili smo nalaz krvi koji je pokaza razinu leukocita 2,5 (norm.vrijednost bi po skali trebala biti 6). Nismo dobili nikakvo drugo objasnjenje osim da postoji mogucnost trodnevne groznice i uputili su nas na ponovno vadjenje nalaza krvi za 3 dana.
Sta moze biti uzrok ovakvog nalaza?
Uzasno zabrinuta majka

Darko Richter, dr. med.

Ono što su vam rekli, i još bezbroj manje lijepih dijagnoza. Odite na tu kontrolu i potom se javite s nalazom. Samo broj od 2,5 leukocita jes doista snižem, ali i edefektan nalaz, jer, bilo bi dobro vidjeti na račun čega je snižem u dieferencijalnoj krvnoj slici.