Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

novorođenče nakon rođenja

blixa

poštovani....
u otpusnom pismu bebe od bolničkog pedijatra (tj. na nalazu naslovljenom ''podaci o novorođenčetu''), između svih ostalih podataka, piše i DG: Neonatus GD 41 S.C. P 03.4.
moja pretpostavka je da se tu radi o tome da je gestacijska dob novorođenčeta 41 tjedan. jesam li u pravu? samo me to zanima....ja jesam zaista rodila sa 41+3 (po zm, carskim rezom), ali me zanima radi li se u tom podatku da je i dijete tako procijenjeno....

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam, najvjerojatnije po zm a kada se piše GD po procjeni (po Farrovoj) tada to obično i piše.