Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Odbijanje hrane dojenčeta

Vikilora

Dobar dan!
Zabrinuta sam jer mi beba stara 7 tjedana malo jede i puno spava. Prvi mjesec je samo na dojenju dobila 800 g, a sada nakon kontrole (16 dana) primila je tek 250 g. Mlijeka ima dovoljno, Čak prejako curi, pa naglo guta. Ljuti se, nemirna je, doji 2,3 min, i onda nastaje problem. Pokušala sam i izdajanjem, ali bočicu odbija, pljuje. Ne želim odustati od dojenja. Da li imam razloga za brigu?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na dob djeteta svakako treba obaviti pregled. savjetovao bih da se napravi i pregled urina.