Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

palcici

Tamara35

Postovani,rodila sam 2 djecaka 18.7. u 26+6 tjednu.1 je porod bio prirodno jedan sekcija. tezina 1.100 i 1.200.Za sada su stabilno,jedan je malo stavljen na respirator,drugi nije.Zanina me postoji li ikakav krizni period?i jos 1 upit. Mliko mi tek nadolazi tj. kolostrum i mogu navuc 20 ml za sada,ocekujem vise u slijedecim danima.Cekam analizu brisa da mogu nositi mlijeko.Na sto moram paziti,tj. je li dovoljno sto izdojim odnesem u sterilnoj posudi?Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakim danom i svakim gramom rizik je nešto manji, no bitno će biti manji kada se dijete makne sa respiratora. Načelno u ovo doba godine nema nekih virusa koji mogu biti iznimno opasni, pa je stoga rizik manji. Dovoljno je dobro oprati grudi sapunom i vodom te izdojiti mlijeko u sterilnu posudu. Sretno!