Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povisena temperatura novorođenčeta

ankica1982

Poštovani, moja dijete ima 2 mjeseca, u četvrtak smo zbog temp 38.3 vadili krv, pedijatar je rekao da su nalazi uredni. Danas (ponedjeljak) temperatura je opet povisena (38.3), ponovo vadimo krv, CRP je 14.5, a leukociti 10.. Urin je testiran trakicom, rečeno je da u urinu ima leukocita i proteina. Dobili smo sirup Zinnat koji trebamo dati uvečer. Popodne je temperatura porasla na 38.7, stavili smo paracetamol cepic, urinokulturu trebamo napraviti tek sutra ujutro..Zanima nas jel mislite da je u redu djetetu davati sirup, pod sumnjom na urinoinfekt ako on još nije potvrđen?

ankica1982

Poštovani, zaboravila sam napomenuti da je dijete stenjalo na pregledu, ponekad stenje kao da se napinje zbog zatvora..doktor je rekao da to može biti zbog urinarne infekcije.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Slažem se sa Vašim doktorom, odgađanje terapije može biti opasno. Stenjanje je dosta česta popratna pojava upale mokraćnih kanala.