Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Poviseni leukociti

pato

Postovani doktore,

molila bih Vas da mi kazete sto tocno oznacavaju poviseni leukociti? Bris grla i nosa je u redu. Leukociti su joj 20. Hvala

Darko Richter, dr. med.

Njatočnije rečeno leukociti od 20, označavaju da su leukociti točno 20, tj. 20×10!9/L. To se zove leukocitoza. Uzroci leukocitoze su: trčanje, terapija steroidima, bakterijske i neke virusne infekcije, leukemija. To je ono najčešće. A može biti i laborititis - tj. greška laboratorija.

acika

Postovani,

prvi put sam na forumu pa se ispricavam ako pisem u krivoj temi.
Naime leukociti su mi poviseni (13),pa me zanima da li je to nesto alarmantno s obzirom da me doktroica poslala na hematologiju gdje su me sa jos jedno 7 uputnica usmjerili dalje a nitko mi ne zeli rec sta mi je...pa sam zabrinuta

Unaprijed hvala!

Darko Richter, dr. med.

How old are you?
I koje su to uputnice?

acika

imam 23 godine....
pa dali su mi uputnice za KKS, urino kulturu, dks ( nemam pojm sta to znaci), crp (takoder ne znam), bris grla i nosa...

Darko Richter, dr. med.

Ipak više ni po kojem kriteriju ne spadate u pedijatriju.
Da ste dijete, leukociti od 13 bili bi posve uredni.
A i kao odrasli možete povremeno imati takve leukocite,uz uvjet da su i kavlitativno uredni.

acika

hahahahha joj ja sam u rubrici pedijatrije....
nisam normalna...
ispricavam se! budem isla na daljnje pretrage pa cemo vidjet...
hvala sve jedno

miki222

halo,nova sam ovdije i zanima me za povisene leukocite -moj sin je star 6 god ,prvo ga je par dana malo bolijo stomak uradili smo sve ultrazvuk stomaka i pregledo ga i kirurg-sve je u redu ali leukociti jos uvjek variraju ,znaci bili su 22 ,pa 20,pa 19 pa 18 i sad su opet 22 a u krvi sve drugo uredu --imate li kakav prijedlog sta dalje

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba napraviti pregled urina, sedimentaciju, CRP i pratiti stanje djeteta. Preporučam napraviti i bris grla jer streptokokna infekcija može imati ove simptome.