Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prehlada kod djeteta od 13mj

Charlie15

Postovani,
moj sin od 13mj.vec drugi puta ovaj mjesec a valjda 4 puta ove zime dobiva temp. i kaslje. Pre 10ak dana je imao upalu grla i visoku temp.(41 rektalno) pa je dobio kuru Sumameda nakon čega se smirilo i sada opet - ovaj puta produktivni kasalj i temperatura koja raste. Zanima me da li da inhaliramo dijete (onim kupovnim inhalatorima) ili je dovoljno fizioloskom ocistiti disne puteve i da li bi bilo potrebno raditi dodatne neke pretrage ili su to jednostavno viroze kojima su djeca sklona?
unaprijed hvala,

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nos možete ispirati hipertoničnom otopinom morske vode, ta se otopina može i inhalirati. Za ovu sezonu, naročito ako dijete pohađa kolektiv, nije ništa neuobičajena ovakva učestalost infekcija.

Više možete ronaći na https://www.littledotapp.com/hr/2016/11/25/postizanje-prohodnosti-nosa/