Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prepucij

Ashimi

Postovani..moj maleni djecak ima 9 mjeseci i polaku sam mu tijekom kupanja vukla prepucij preko glavica.problem je u tome sto se s jedne strane prepucij drzi za glavic a ostalo ide prema dolje...i sad ponekad mu ne mogu odmah vratiti prepucij preko glavica,i jako sam se preplasila kad mu se lagano steglo ispod glavica i glavic poplavio..nekih 10 sek mu nisam mogla vratiti.inace mu svaki dan povlacim lagano i cistim s vodom.sto uciniti? Bojim se opet povlaciti

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemojte više prevlačiti kožicu u potpunosti, samo do kuda ide bez primjene veće sile. Nakon povlačenja ne bi trebalo biti crvenila kožice - to izaziva stvaranje ožiljka i daljnje smanjivanje elastičnosti. Uobičajeno problem nestaje spontano sa navršenih 5 godina, no ako i tada bude prisutan javite se liječniku.