Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prepucij - priraslice

toolaa

Poštovani
Sinčiću starom dvije i pol godine pred par dana je pedijatar dijagnosticirao balanitis. Dječak se nije žalio na bolove i mokrio je normalno, no penis mu je bio lagano otečen i crvenkast, a otvor prepucija je bio veoma mali, tek milimetar-dva. Dječji kirurg je "počistio" ispod prepucija te nas savjetovao da mu ga svakodnevno povlačimo i ispiremo s acidi borici, te napomenuo da ima još malo priraslica.
Od tada (dva dana) dijete se često žali da ga "peče pišo", mada su vanjsko crvenilo i otečenost nestali.
Pitanja su dva:
1. što su točno priraslice i kako ih se rješiti?
2. postoji li način da se ublaži pečenje za koje pretpostavljam da je posljedica izvršenog "odljepljivanja" prepucija, ili barem ubrza oporavak?
Unaprijed zahvaljujem

Darko Richter, dr. med.

Namažite mu običnu antibiotsku mast na glavić, nakon što se povukli kožicu, i vratite to nazad. Dvaput dnevno, kroz dan-dva. Može Bivacyn, ili koja druga antibiotska mast.