Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pretjerano jutarnje uriniranje kod bebe

anitalv

Poštovani, primjetila sam da moja samo dojena beba od 5.5 mjeseci već danima pretjerano urinira kroz jutro. Po noći je dojena jedan do dva puta. Zadnje dojenje oko 6, jutarnja pelena u 7h skroz mokra, opet u 7.30 jako mokra, i oko 8 opet jako mokra. Preko dana ima još 2-3 mokre pelene, ali ni približno toliko. Inače nešto sporije dobiva na težini od 4-5 5mjeseci. Rodena a 3440, a sad ima 6900. Urin u par navrata imao povišene leukocite, a urinokulture uredne. Treba li uraditi dodatne pretrage?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da dijete dobro napreduje te da u urinu nije bilo šećera najvjerojatnije je sve uredu. Naime noću se prirodno stvara manje urina, pa bi pojačano mokrenje ujutro moglo biti normalnim odrazom reguliranja količine vode u organizmu.