Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prevenar 13

olivia107

Dijete je 7 dana prije cijepljenja imalo temperaturu 38,5, sutradan ispod 38. Nikakvih drugih simptoma nije imalo. Roditelji su imali uobičajenu prehladu s curenjem nosa i grloboljom. Dijete je primilo cjepivo prevenar 13, 7 dana nakon temperature, nakon što je pregledom pedijatar utvrdio da je zdrav. Obaviješten je o virozi svih ukućana. Navečer i ujutro dijete je kašljalo samo povremeno, a ujutro je procurio nosić. Brine nas i što je izlaskom iz ordinacije u čekaonici bilo djece s vodenim kozicama. Da li išta od toga može biti problem u kombinaciji s cjepivom. Dijete ima 3 godine. Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne bi smjelo biti nikakvih problema u vezi kombinacija o kojima pišete.

ankica1982

Poštovani, moj sin je u travnju primio prvu dozu prevenara 13. Krenuo je isti mjesec u jaslice i imao od tada 4 puta upalu uha (svaki put je pio antibiotik) pa smo ga privremeno ispisali. Na upit kad bi mogao primiti drugu dozu prevenara, doktorica je rekla da može kad napuni 2 godine, a možda neće biti ni potrebe, da je jedna doza dovoljna. Jel se slažete s njezinim mišljenjem? Moj sin je sad napunio 21 mjesec i u rujnu opet kreće u jaslice.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Potrebno je da protekne oko 2 mjeseca od primitka cjepiva kako bi se izgradio dobar imunitet. Preporučam da u što ranijem roku primi i drugu dozu.

ankica1982

Poštovani, ako je 06.04. sin cijepljen Prevenarom (1. doza), 1.8. je cijepljen Hexacima cjepivom.. pitanje je kad može dobiti drugu dozu prevenara da ne bude prekasno, a pročitala sam da mora biti razmak najmanje mjesec dana između Hexacima i Prevenara, ako je točno..
30.10. puni 2 godine.

Zahvaljujem na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Može primiti drugu dozu Prevenara 13 bez obzira na cijepljenje Hexacimom (nema ograničenja što se tiče odmaka od ovog cjepiva). Ne kasnite ništa.