Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Proljev.

visnja1

Dobar dan. Naš mali sinčić od 16- mj. prošli utorak je dobio virozu sa povračanjem, i malom temperaturom od 37,6. . Drugi dan mu je to prešlo u proljev , bez temperature koji je trajalo 5 dana, nakon toga je bilo da su mu prve dvije stolice mormalne , a ostale dvije sluzave. ali problem je što od tada ima učestale.... normalne stolice,. Jučer je čak , šest puta imao stolicu, ali normalno,mekano. danas skoro tri puta i to mi se čini da je dosta mekše nego prije??? neznam što činiti, i zašto mu se ne može normalizirati stolica .
Od početka pijemo pro life, i bili smo na dijetalnoj prehrani. Sad jede opet sve, i ima jako veliki apetit. hvala!

Darko Richter, dr. med.

Što više jede, imat će više stolica. U čemu je problem? On reagira točno onako, kako ga vi tretirate - obiljem hrane, do obilja stolica. Odakel vam ideja da ProLife rješava sve? Pa da ne morate uopće brinuti, samo mu kapnuti malo probiotika, i gotovo! Očito ste krivo shvatili 21. stoljeće.
Ako ne možete razumjeti da nogometaš koji slomi nogu, ne može drugi dan pucati penal, a to je isto kao i kada oštećeno crijevo odmah dobiva puni teret hrane, onda gdje smo?

visnja1

Hvala, na odgovoru. Da razumijem, što ste htjeli reći. Moja pedijatrica inzistira na prolife, zato ga i uzimamo. . Ne razumijem jedno ,on ima normalnih pet obroka dnevno, da li da se vratimo na lakšu, tj dijetalnu prehranu..

Darko Richter, dr. med.

Možete mu davati suho zlato, ali, ako ga je previše, proljev se nastavlja.
Dakle, manja količina, i manej masno, mlječno i slatko.

visnja1

Dobar dan, doktore, evo zabrinuta mama opet se javlja. Držali smo se uputa za našeg sinčića, čak smo uveli skroz dijetalnu prehranu, i to u manjim količinama, ali on i dalje ima mekane kašaste stolice3-4 puta , kako koi dan. Čak smo i išli pedijatrici, pa nam je rekla da mu polako počnemo davati i dr, hranu. Neznam više što činiti i kako mu pomoći, on se osijeća dobro , i ima veliki apetit. molim vas za savijet, .. hvala puno.

Darko Richter, dr. med.

Ako nije proradio postupak po prvom i drugom savjetu, onda sam ja, barem, sada i ovako, bez teksta.
Mogu si svašta misliti: od toga da niste napravili što treba, do toga da ima neki ozbiljni problem, koji ne trza na moje preporuke.
Ako je tako, odite dječjem gastroenterologu. Još uvijek je besplatno.