Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Proljev

opg

Postovani dr Richter,

Oba sina (7 i 8 godina) su preko vikenda imala proljev s jednom temperaturom (prije spavanja u subotu) 37,7.
Poslije više nije bilo temperature.
Stavila sam ih na dijetu (u početku ništa, a onda kuhano povrće, juhe) i šipkov čaj.
Dala sam im ORS i Linex.
U ponedjeljak su ostali kod kuće, u utorak krenuli u školu/vrtić. Bili su bez proljeva i nisu više dobili Linex.
Mlađem sinu i dalje dobro.
Stariji sin se još jučer malo žalio na bolove u trbuhu. Danas (četvrtak) kad je došao iz škole ponovo grčevi, bolovi u trbuhu i ne toliko proljev koliko "kašasta", svjetlija stolica. Imao je za jauznu burek od sira u školi.
Nema temperature.
Jesam li ga prerano poslala u školu, misleći da je tri dana mirovanja dosta za crijevnu virozu (tako mi se činilo)?
Mogu li nečim izbjeći odlazak u čekaonice koje su pune djece s gripom - molim vas savjet.
Hvala lijepa!

Darko Richter, dr. med.

Samo toliko da, ako se želite riješiti proljeva, prestanete jesti, i usput dovoljno pijete. Ostalo: škola, skijanje, ležanje, itd., nije moja domena. Da vam kažem da ga niste prerano poslali? Neka vam bude, niste ga prerano poslali. Ali ste mu prerano dali burek.

opg

Burek je bio redovna školska užina, što se djetetu učinilo bolje nego štapići i čaj što mu je bilo spakirano u torbi (od kuće).
U svakom slučaju hvala!
Linex ne treba davati?

Darko Richter, dr. med.

Ne.