Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Proljev kod bebe koji traje 20 dana

Charlie15

Poštovani, molim za pomoć.
Imam sina starog 6mjeseci, na Aptamilu je od drugog mjeseca starosti, prije mjesec dana smo krenuli s voćem i rižinim pahuljicama a ovih dana i prosom. Već 20 dana ima proljevastu stolicu barem 3 puta kroz dan a sveukupno ima oko 5-6 stolica. Skoro nakon svakog hranjenja ima stolicu. Radili smo laboratorijske pretrage (paraziti, bakterije i ROTA) i nalazi su došli uredni. Pedijatrica u Klaićevoj je savjetovala da dok dijete napreduje u težini i dok je klinički u redu da ne treba ići dalje u analizu. Mene zanima do kada možemo takvo stanje tolerirati? I što sa prehranom - ako mi možete kakve savjete dati.
unaprijed zahvalna,

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako dijete dobro napreduje ne treba raditi druge pretrage. Tek možda obaviti pregled stolice na skriveno krvarenje (može biti indikator alergije). Nemojte davati slatke namirnice (sokovi, slatko voće i sl.). Možete uvesti probiotske gljivice (Saccharomices Boulardii) i Enterosgel 3x2,5 ml zamiješan u mlijeku.

Charlie15

Hvala puno na odgovoru. Smanjio se broj stolica (na 3-4)ali nakon bočice mlijeka najčešće ima stolicu.
Budemo probali sa vašim savjetom i napraviti ćemo pretragu.
Srdačan pozdrav,