Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prosirene vene kod djece

pavlov

Postovani dr .Moja curica imat ce u novembru 14 godina, viska je 165cm teska 45kg Kod nje sam prije par dana primjetila na listu lijeve noge malo vise gore jednu venu koja se napuhala Nije previse li se ipak vidi.Zabrinula sam se jer njen otac je vec dva puuta vene operisao .Znam da je premlada za prosirene vene i uzasno smo se zabrinulI Molim vas sta nam dalje preporucujete i da li se desava kod djece od 14 godina da imaju prosirene vene.Mi smo vec napravili Termin kod njenog pedijatra ali moramo cekati jos par sedmica Hvla vam unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Moguće je da se i u ovoj dobi pojavljuje proširenej vena. Treba obaviti pregled i ultrazvuk (doppler) krvnih žila nogu.