Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet

MilanBree

Pozdrav svima , imam 14,5 godina dobio sam spermije visok sam oko 161,2 to me brine dok su svi moju drugari oko 170 dlacice ispod pazduha su mi tek ove godine pocele rasti a iznad penisa cini mi se prosle godine i ne primecujem nikakav porast penisa da li to pubertet kasni i da li cu jos da narastenm otac mi je visok 180 odprilike a majka 165

Izvinjavam se ako sam postavio temu na pogresno mesto ili ako je vec ima nov sam ovde i molim brz odgvor,hvala !

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema znakova kašnjenja puberteta, možeš ga očekivati najdulje za 2 godine.

ispitivac

Zdravo, imam 14,5 godina visok sam 162 i tezak 56 kila. Ispod pazuha mi dlake nisu krenule jos, a u predelu polnog organa ih je vrlo malo, penis mi je u erekciji 9cm, nema nikakvih znakova puberteta za godinu dana sam narastao samo 4 cm, zanima me kada ce vise da se pocnu desavati fizicke promene na mom telu. Sperma mi izlazi po kap dve i providna je. Molim vas za brz odgovor ovo me vec duze vreme muci.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U narednih godinu dana možeš očekivati značajnije pomake prema željenim promjenama.

frane11

Pozdrav,imam 15 godina(za 3 mjeseca cu imati 16 godina).Penis mi je malen ima oko 12 cm u erekciji i prilično je tanak,dali da se počnem brinuti oko toga? imam dlaka oko spola,počela mi je brada rasti ali mi je penis stalno isti,hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako pogledaš pitanja na ovu temu vidjet ćeš da se ništa zabrinjavajuće ne događa, veličina je u granicama normale, ima vremena još za neke pomake a ostalo ćeš nadoknaditi pameću i dušom.

Bok,zanima me kako znati da su se testisi krenuli razvijati osim pigmenta?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvažniji znak je njihovo povećanje.