Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako da imaš šanse, rast se usporava nakon što se razviju tzv muška obilježja (dlakavost tijela, lica, nogu) no može potrajati još godinama.

DP8

Poštovanje,navršio sam 15 god u 9. mjesecu,visok 172,67kg,penis opušten oko 8cm u erekciji 13-14,primjetio sam da sam kasnije ušao u pubertet,tata 175cm visok,mama 168cm visoka,da li je to normalno,i koliku bi maksimalnu visinu mogao dostići?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako ćeš još rasti, procjenjujem do 180 cm. Sve sadasnje mjere su normalne happy

Darac10020

Imam 18 godina i visok sam 175cm. Izgledam kao da imam 15-16godina, a u osnovnoj sam bio najniži. Tata mi je visok oko 190cm, a mama 162, a starija sestra 172 zanima me dali cu jos rasti. I dali mogu po nečemu znati dali rastem. Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema visini roditelja i opisu vlastitog izgleda bi trebao još rasti. Ipak, obzirom da imaš 18 godina, bilo bi dobro da se obavi pregled endokrinologa.

Darko2000a

Dobar dan.Imam 14 godina i ne mogu svući kožicu na penisu.Bojim se da penis neće rasti zbog toga.Mislim ako se to samo ne otvori uskoro da moram otići u bolnicu da mi doktori nekako to otvore.Molim vas da mi sve kažete šta ću i kako ću.Takođe,imam 50kg visok sam 164.Da li ću narasti još a tata mi je visok 186 a mama 174.Unaprijed hvala!

Postovanje! Prije 20 dana sam imao operaciju varikokele lijevog testisa. Do sada je sve bilo u najboljem redu... danas sam osjetio bol i nelagodu identicna onoj prije operacije... zanima me je li to normalno ili je to nekakav problem. Uskoro imam kontrolu

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Darko2000 poteškoće prevlačenja kožice neće utjecati na rast spolovila. Prema visini svojih roditelja možeš očekivati da ćeš u narednom periodu značajnije narasti. Za problem kožice se javi svom obiteljskom liječniku pa će on procijeniti da li postoji potreba upućivanja kirurgu. Ako bude potrebno on to rješava jednostavnom, manjom operacijom.
Navijac javi se na kontrolu kirurgu, može biti da je to normalno ali bez pregleda nećeš znati.

BaD-GuY

Dobar dan, imam 12 godina i 11 mjeseci, penis mi je u opustenom stanju 5 cm, a u erekciji 10.5 cm, dlake oko spolovila su mi narasle, ispod pazuha jos ne, imam visinu 156 cm, a tezinu 63... Kada imam erekciju jeli normalno da izlazi prozirna tekucina ali mala kolicina, te jesam li ja u pubertetu?? big-smile

Antonio600

Imam 12 godina i visok sam 140cm, 30-32 kg. Kada mi je penis opušten oko 7cm, u erekciji 10-11. Imam malo dlačica oko spolovila, ispod pazuha nemam dlačica,nemam niti bradu.Dlake na nogama i rukama su bijele i kratke. Brkovi su mi malo počeli rasti.Mama mi je visoka 164cm, a tata 175cm.
Zanima me jel ću još narasti? Hoće li mi se penis povećati, kada će mi narasti dlake?
Hvala unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Bad Guy i Antonio, sve što opisujete je normalno, tek ste na početku puberteta, možete očekivati u narednih 3-4 godine značajan ras i povećanje spolovila. Bistra tekućina koja se pojavi u erekciji je normalna pojava, pomaže kod spolnog odnosa.

pewdiepie

Imam 14.5 godina,visok sam 169 cm i po mnogim stvarima sam već ušao u pubertet(dlačice stidne,na nogama,ispod pazuha,brčići,sperma...)no još nisam počeo mutirati niti intenzivno rasti.To me pomalo zabrinjava. Kada ću početi rasti i mutirati? Koliku ću visinu otprilike doseći?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Tijekom naredne 2 godine možeš očekivati da će se dogoditi sve ovo što očekuješ. Konačnu visinu ne mogu procijeniti, ovisi o visini roditelja.

lukic145

Imam 14 godina, visok sam 177cm i imam 62kg, penis mi je u opušenom stalju 5cm a u erekciji 11cm i jos nemam spermu, mom tati je penis 16cm u erekciji zanima me dali ce moj penis ikada narasti, unaprijed hvala na pomoci

Milan87

Ovako rekli ste mi da za 6 mjeseci ocekivati ubrzan rasta I dlakavost znaci visok sam 191 ispod pazuha imam puno dlaka penis mi je u erakciji 20 cm samo nemam puno dlaka na noge pa me zanima jeli to pubertet poceo ili je vec na pola puta?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Lukic: ako nisi jako odlakavio i ako ti se glas nije produbio najvjerojatnije tek predstoji rast penisa, a i inace se to dogadja i do dvadesetih godina zivota.

Milan vjerojatno si na pola puta s pubertetom.

ivan1234554321

Dobardan,prije tjedan dana napunio sam 18 godina,visok sam 172 cm ,dlake imam svuda po tijelu(ne previse) osim po licu,nemam znakova brade ili brkova...zanima me jel se u mojim godinama se jos raste u visinu? Tj da li jos imam sanse da se protegnem par centimetara,mozda nekim sportom ili nesto?Bio sam prije par godina na pregledima,sve je bilo uredu.Hvala unaprijed na odgovoru.

ivan1234554321

Nisam spomenuo,jos uvjek imam facu djecaka,ne muskarca,neznam jel to zakasnjeli pubertet il nesto drugo..

jakovfcb

znaci napunio sam 17 godina, usao sam u pubertet malo kasnije od svojih vrsnjaka oko 13ipol 14 godine, dlačice su mi se pojavile svugdje, spermije sam dobio jos ima godinu i pol dana ali me brine velicina penisa, jer je spusteni 8 cm , a dignuti 13 cm mislim da je to premalo, hoce li on jos rasti i odprilke do kada raste jer mi je stvarno neugodnjak? HELP

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ivane, imaš dobre izglede za dodatni rast, samo treba izbjegavati nošenje velikih tereta, treba dovoljno spavati i zdravo se hraniti. Normalno je da neki od nas kasnije sazrijevaju, rast se može očekivati još narednih 4-5 godina.

Jakove, već si sada u granicama prosječnih dužina, no prema opisu očekujem napredak 10-15% u narednih par godina. Kasniji rast je vrlo mali.

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 34
Naprijed