Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

peki1994

pozdrav doktore, imam 17 godina za 3 mjeseca ću biti punoljetan, brine mi veličina penisa koji je 7 cm u erekciji, a u opuštenom stanju 3 cm .. kožicu do 6razreda nisam mogao prevući ali sam je uspio razvući i prevukao sam je .. e sad da li je problem što nije rastao zbog kožice ili nešto drugo..pozz i hvala unaprijed

Troll4

Ovako,imam tek napunjenih 15 godina i zanima me hoću li još rasti.Moja trenutna visina je 180 cm,a visina mog oca je 182 i majke 174 cm.Imam samo blage naznake brčića na licu te izgledam sasvim normalno kao i moji ostali vršnjaci,to jest nemam izgled odraslog čovjeka.Molim da mi odgovorite hoću li još rasti i otprilike koliko.Hvala unaprijed !

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Peki: kožica nema veze sa rastom spolovila. Svakako treba obaviti pregled kod endokrinologa
Troll: rasta će biti, koliko - orjentaciono oko 5 cm..

Mechanics

Pozdrav, imam 17 godina visok sam 187 imam 85kg. Vec odavno sam prestao rasti. Penis mi je u erekcij velicina 15cm.Prije 2 godine imao sam prvi spolni odnos i penis mi vec 2 godine ne raste zanima me da li je dostigao svoju velicinu ili ce jos rasti jer mislim da je prerano prestao sa 14-15 godina?

Troll4

Još jedanput hvala na odgovoru ali imam još jedno pitanje: Koja je po vama normalna visina odraslog muškarca i otprilike koju bi stavili natprosječnom i ima li npr. neki normalan prirodni sastojak kao npr. mlijeko(čitao sam ako popiješ čašu mlijeka prije spavanja u u adolesenciji da je moguć porast od oko 2-3 dodatnih cm) ili neki drugi sastojak ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mechanics: prema svemu navedenom prestao je rast u visinu i duzinu, no jos su moguci pomaci, ali vrlo mali.
Troll: nema jedne visine koja je normalna, normalno je 170 cm ali i 200.

peki1994

Hvala doktore na odgovoru, a još me zanima hoće li biti ikakvog rasta penisa?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Odgovor ćeš dobiti nakon pregleda endokrinologa, ovako možemo samo nagađati.

casuala1

Poštovanje. Imam 17. god i obavljam svoju higijenu svaki dan jedanput. Ali u zadnje vrijeme vidim svijetlo sive fleke na glaviću penisa. Imam veću kožicu preko njega, higijena jedanput dnevno kupkom isto kao i cijelo tijelo. Što je uzrok tome? Unaprijed Hvala!

Čarli712

Imam 16 godina.Jos uvek nemam dlake na nogama,ustvari imam ali su male i bele i uopste se ne vide.Zanima me kada ce poceti da rastu?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Dlakavost nogu je varijabilno obilježje, neki muškarci nemaju izraženu dlakavost. Stoga to samo po sebi ne znači ništa. Ako si odlakavio ispod pazuha i oko spolovila tada se može zaključiti da je pubertet krenuo i u pravilu unutar 2-3 godine se razvija dlakavost nogu. No cijeli život se dlakavost postupno pojačava.

casuala1

Molim vas odgovorite mi. Imam sive fleke na glaviću penisa. Od čega je to?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam, treba obaviti pregled.

luxap111

Pozdrav.
Imam par pitanja za vas na koja bih molio da mi odgovorite.
Znaci imam 15 godina i par mjeseci visok sam 169cm,imam podosta kilograma 90-95kg ali na svu srecu to ide dolje,bavim se skoro svakodnevno ponekim aktivnostima.
1.Brine me malo velicina penisa,koji je u opustenom stanju 4-4.5cm,te sirina 3.5-4cm,a u erekciji 9.5-11cm,dok mu je sirina 4.5cm (u opustenom stanju je skoro kao i u 5. razredu).Oce li narasti.
2.Dosta sam dlakav ispod pazuha,oko penisa,te po nogama (ali su dlake smeckaste),no nisam uopce po prsima,rukama,te jos nemam bradu,oce li se to promjeniti?
3.Poluciju imam,ali mi malo smeta posto je imam skoro svakih 2 tjedna,tj ovisi ponekad imam cesto a ponekad rijeđe,da li je to normalno (od pocetka kada sam navrsio 14).
Hvala na odgovorima!

luxap111

Da se ispravim u opustenom stanju je 4-4.5 dok mu je sirina 3cm,a u erekciji 9-11 te sirina 3.5-4cm (znaci kao sto sam naveo,ne vide se bas neke promjene od nizih razreda)

Delic95

imam 19 godina i naduvene mi bradavice i zelim da mi budu smanjene,smanjene su samo kad se najezim imam kompleks da budem bez majce i zelim da znam sta da uradim da budu smanjene,operacija ili neki lekovi da se piju hvala unapred...

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

luxapp - javi se endokrinologu, on mora isključiti da li debljina ima veze s ovim što opisuješ, mora vidjeti da li ima elemenata za dodatnu obradu pa će ti moći i odgovoriti koliki porast možeš očekivati. U svakom slučaju, masno tkivo luči hormone koji ne idu u prilog razvoja muških obilježja - zato ve važno nastaviti sa skidanjem kila.

Delić: bradavice su nabubrene jer je žljezdano tkivo pod utjecajem hormona i kada se njihova bujica smanji tada će i badavice izgledato onako kako bi ti želio. Ako se to iz nekog raloga ne dogodi tada dolazi u obzir plastična operacija.

Delic95

A kad ce ta bujica da se smanji?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Unutar 2 godine

kilence00

Doktore, imam 15 i po godina, moj problem je taj sto nemam spermu, izvrsio sam vise puta test putem mastrubiranja, i to bas dugog mastrubiranja od 20-25 minuta, medjutim ni kap sperme.. U sedmom razredu sam imao povredu testisa, tako sto je jedan decko iz mog bivseg odeljenja prisao meni jakim udarcem kolenom je pogodio pravo u testise.. Molim vas za pomoc, sta da radim? Hocu li imati spremu? Mozda to nije problem, vrsio sam razna ispitivanja i svi doktori su mi rekli da nemam pometnje.. Molim vas mi pomognite, dal da porazgovaram sa ocem, da vidim dal je to nasledno, mozda jos nisam dobio spremu? Imam veoma puno dlacica oko penisa, takodje po celom telu.. Visina 175, tezina 90kg (smrsacu blunk ), molim za savet sta da radim.. Hvala.

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 34
Naprijed