Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako porazgovaraj s ocem, no trebat ce se javiti urologu. Stanje koje opisuješ se zove anejakulacija (tj. nemogućnost postizanja ejakulacije), tu postoje različite podvarijante, u jednima možeš doživjeti orgazam u drugim ne, katkada se ejakulacija umjesto prema van događa prema unutra - u mjehur. Budi uporan dok ne nađeš doktora koji će se posvetiti ovom problemu s puno pažnje.

Avicio

Pozdrav
Znaci prije par dana sam primjetio da mi se kolicina sperme smanjila u odnosu na prije. To sam primjetio prije 2 dana
Imam 16 godina. Navrsio 1.5., 55 kila i visok sam 169
Hvala na odgovoru...

Avicio

Da li je to normalno ili sta? Jako sam zabrinut pa da mi objasnite ili nesto..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

To je normalno ako često masturbiraš, treba proći tjedan dana da se nakupi svih tekućina koje čini spermu.

Avicio

Znaci opet ja bilo tjedan onak normalna kolicina sperme i onda opet sad smanjila kolicina..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako si zabrinut zamoli uputnicu za pregled urologa, no sjeti se da ako češće masturbiraš količina bude manja. Ako prođu 3 dana bez masturbacije a količina sperme bude mala tada bi svakako trebalo konzultirati urologa.

Rony888

Dobar dan,imam 12 godina a za malo manje od 2 mj. ću imati 13.Imam dlake po rukama, gdje koju na nogama(malo su počele crnjeti) i oko penisa i na mošnji. visok sam negdje 160-165 cm i imam 63 kg i nisam puno narastao u zadnjih godinu dana, moji vršnjaci imaju puno dlaka na nogama i ispod ruka, a ja nemam, u zadnjih mjesec-dva potamnila mi je mošnja, ali ne potpuno, samo sredina je još bjelja, ali imam malu crvenu granicu između, svaki dan kad se probudim osjećam se 5cm viši ali kroz dan se smanjim na staro. tata mi je visok negdje ispod 180 cm, a mama 172cm.Dobio sam Astmu kad sam bio star 3-4 godine ali alergijsku. penis mi je vrlo malen a nakupila se koža. testisi su mi malo narasli, viši sam od tate kad je bio moje starosti. psihičke promjene imam naime postao sam malo agresivniji jer me vršnjaci tuku a ja ih pokušavam izbjeći. viši sam od većine i svog razreda iako nas ima samo petnaestak. Jesam li krenuo u pubertet?

Nidza331

Pozdrav, imam 164cm, majka mi je 164, otac 173, da li imam neke sanse da dodjem do 180 ili bar nesto blizu topa 177+ mogu istaco da se zaista hranim zdravo imam 14 godina krajem ove godine punim 15

Gregor123

Pozdrav! Ovako, imam 15 godina, za 10ak dana 16, visok sam 175+ i tezak 50+ no to me ne brine. Zanima me ovako, penis mi je u norm stanju 8-9cm a u erekciji ~13cm, mutirao sam mozda mjesec dana ima, dlake oko spolovila vec dugo imam a dlake ispod pazuha i na nogama su mi pocele otp prije pol g.- godinu. Zanima me hoce li mi penis jos rasti posto sam ovako poprilicno nezadovoljan... Hvala

coc6666

Pozdrav.
Imam 13g te me zanima kada ću poćeti lučiti spermije.Znam da na to pitanje nije moguče sasvim točno odgovoriti ali okvirno kada se to počne događati.Te me zanima dali je moja visina normalna za dob visok sam 165cm.Unaprijed hvala na odgovoru.P.S. u pubertet sam ušao u 11g

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Rony888 Jesi, krenuo si u pubertet, pokušaj kontrolirati emocije narednih 4-5 godina happy

Nidza331 Šanse postoje, svakako se može očekivati da budeš barem nešto višlji od oca.

Gregor123 Mjere koje navodiš su u granicama normale za odraslu osobu, prema tome sve što slijedi (a bit će još nešto) je pomak prema gornjoj granici veličine u većine muškaraca.

coc6666 Vjerojatno ih već izlučuješ. Visina je za dob uredna (no treba znati podatke o visini roditelja, treba vidjeti koliko su izraženi znaci puberteta i sl kako bi se procijenio konačni doseg).

Wazer

Pozdrav!
Imam 14 i po godina, desna sisa me boli na dodir kao da imam neku kuglicu, imam dlake oko penisa, ispod pazuha i na nogama nesto malo.
Velicina mog penisa u erekciji je 14 cm a kad je opusten 9 cm, ali ne mogu svrsiti tj. kada dodje taj dio izadje mi par providnih kapljica, pa me zanima da li je to normalno?

chazz1239

Postoji li vrsta hrane koja može ubrzati
rast dlaćica oko penisa, ili nekakav savjet.

Mario55

Pozdrav, imam 15g., zadnjih par dana imao sam "mokre snove" i danas ujutro kada sam se probudio osjetio sam da me boli lijevi testis i malo manje desni...
Neznam je li to normalno, to mi se nekada i prije znalo događati (ali ne često, u intervalima od 3mj i duže-ponekad), i kada me bole testisi, mošna mi se uvijek nabora i skupi testise prema tijelu, neznam jeli u pitanju temperatura, možda se otkrijem preko noći, pa mi testisi ozebu, smiješno zvuči,ali što mogu?... (Nisam išao kod doktorice, zato i pitam Vas.)
Hvala unaprijed na odgovoru.

jimmy!!666

Kolika je prosjecna velicina djece od 16 godina

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Wazer

Sve opisano govori da počinje intenzivniji pubertet - pojačano izlučivanje hormona koji ga prate. Sve je normalno happy)

chazz1239

Nema, ove stvari ne idu po željama i određene su nasljeđem.

Mario55

Treba otići doktoru kako bi se isključila upala ili neke druge promjene koje mogu raditi ove smetnje.

jimmy!!666

50% dječaka u dobi od 16 godina je više a 50% niže od 168 cm.

kinzi

Imam 14 godina, visok 178, 56kg. Duzina penisa mi je 13.5-14cm. Da li je to normalna duzina za moj uzrast, i da li ce jos rasti?
Hvala unapred!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Dužina penisa je u prosjeku za odrasle muškarce, prema tome sve što slijedi će biti pomak prema natprosječnim vrijednostima. Koliki će biti pomak ne mogu prognozirati ali je svakako moguć.

coc6666

Dobar dan. Vec sam prije pisao ali nisam dobro objasnio. Kada svrsim izađe neka prozirna masa neznam dali je to sperma ili mokracni sekret i kada masturbiram prije nego li svrsim se to pojavi. Te imam penis11cm u erekciji i 4cm u spustenom stanju. Dali je to normalno. Unaprijed hvala na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Tekućina koja se izlučuje prije nego što svršiš dolazi iz žljezda uz mokraćnu cijev i prostatu i ne sadrže spermije. Ako si zabrinut zamoli svojeg doktora da te pogleda i odluči treba li obaviti kakve daljnje konzultacije (endokrinolog) ili pretrage.

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 34
Naprijed