Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

thejoker

Pozdrav

Imam 14 godina i visok sam 173 cm.Otac mi je visok 170,a mama 165.
Sta mislite koliko cu jos narasti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema jednoj, ne previše preciznoj formuli bi trebao doseći 175 cm.

daniel0307

Pozdrav doktore.
Postavio sam Vam pitanje ali mi niste odgovorili,vjerojatno niste vidjeliodobrio,ali nema veze,pitam ponovno.

Moj problem,ako je to problem me jako zabrinjava. Naime,imam 19g i moj penis je jos uvijek nerazvijen,tj. nije se produljio iako bi u puberetu trebao,dječji je da se tako izrazim.
Imao sam operaciju testisa kad sam bio mali pa me zanima da li moze biti nesto do toga ili je do hormona,mislim da je bila riječ o nekoj upali,ali nisam siguran.. Ako je problem nedostatak nekog hormona ili nepravilan rad zlijezde koje su mogućnosti liječenja i da li je potrebno,molim Vas objasnite
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

jakovfcb

Pozdrav. Napunio sam 18 godina nedavno zanima me dali sam zavrsio sa pubertetom to jest hoce li moj penis jos se razvijati .opusten je duzine 6cm a promjera 2,8 cm , u erekciji 13cm. Brada mi raste i dlake normalno, i sve je ok samo eto zanima me ako moze odgovor ako vi jsta znate vise o tome dokad se penis moze najduze razvijati. Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

daniel0307

Javi se endokrinologu.

jakovfcb

Prema svemu rast i razvoj idu uredno. Spolovilo prema nekim autorima raste i do 30. godine, no nije riječ o spektakularnim pomacima. Objektivno, ne više od 2-3 cm.

daniel0307

Mozete li mi reci nesto vise? Potencijalni uzroci,liječenje,uspješnost?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Podaci koje navodiš su nedostatni za bilo kakvo detaljnije pisanje što bi mogao biti uzrok, kakvo liječenje dolazi u obzir i kakva je uspješnost. Bez pregleda to ne ide. Svakako bi bilo dobro da pronađeš otusno pismo iz kojeg se vidi o kojoj vrsti operacije testisa je riječ. Podaci da se penis nije razvio koliko treba i da ima djecji izgled su subjektivni i ovise o očekivanju vlasnika. Tu je i pitanje veličine testisa. Važan je i opći pregled - izgled, visina, težina. Ako se pregledom nađu odstupanja od normale tada se vodređuju spolni hormoni u krvi kako bi se vidjelo da li ih ima dovoljno a ako ih nema da li je problem u testisima ili u glavi (hipofizi). Katkada treba pogledati i kromosome. Kao što vidiš ima puno mogućnosti pretraga a sve ovisi o pregledu.

LjekovitoBilje007

Evo ovako imam 21 godinu,,uskoro 22 imam problem,,znaci visok sam 178 cm,tezak 73-74 kg,,problem je sta mi penis u opustenom stanju 3-4 cm velik a sirok mozda 2-3 cm u erekciji dostigne 14cm mozda 4cm debljine, testisi su mi jako mali i nerazvijeni i jako cesto se skupljaju kao da su pothlađeni,,imao sam problem kad sam bio manji desni testis se nie spustio sve dok ga ja nisan oko svoje 12-13 godine sam pod tusem nisam izgurao u mosnje i od tada taj testis je pomican moze ic gore dole,,nzn sta da radim jeli to normalno...dosta sam dlakav ali sam primjetio da mi adamova jabucica isto nije izrazena kao u mojih vrsnjaka jedva se nazire,također glas mi je nekako polurazvijen i u zadnje vrijeme osjecam kako se brzo umaram a i mišići su mi nekako salasti iako vjezbam,,pušin cigare vec 4-5 godina dali je to moglo uzrokovat poremecaj hormona,,,MOLIM VAS pomozite zelin se osjecat kao momak od 22 godine a ne kao neki djecak od 13-14 godina. Hvala unaprijed

Darac10020

Pozdrav, imam 19 godina i visok sam 180 a sestra 172 zanima me dali cu jos narasti koji cm. Dosta sam kasno usao u pubertet a i primjetio sam da sam u zadnjih godinu dana naraso 4-5cm a i broj nogu mi se povecao. Brada je u srednjem rastu tako, a dlake na prsima tek pocele rasti

Darac10020

I zanima me dali teretana ( ne velike kilaže ) i obicni proteini dodatak prehrani mogu stetiti rastu i razvoju?

jakovfcb

Ma da sve mi jr jasno,ali eto kada sam na treningu ,u teretani u svlacionici bas zamjecujem da niko nema ovakovog malog u opustenom stanju svima je deblji i duzi dosta , a sad kad pogledam kakav je u erekciji nisam previse nezadovoljan mozda malo ali eto opusteni izgleda stvarno minijaturno zbog toga i pitam....

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

LjekovitoBilje007

Obzirom na tvoju procjenu veličine testisa i ostali opis javi se liječniku - endokrinologu. 3 cm u opuštenom stanju? - Malo vjerojatno, vjerojatno je riječ o tzv. ukopanom penisu - penis je prekriven slojem potkožnog masnog tkiva doljnjeg dijela trbuha.

Darac10020

Vjerojatno ćeš narasti još koji cm. Vježbanje bez velikih terata i iscrpljivanja te dodatak primjerenih količina proteina (1g na kg tjelesne mase) neće utjecati na rast.

Marko57

Imam 16,5g i mjesec dana primam hormon rasta (injekcije) i zanima me koliko je moguće narasti otprilike, s obzirom na godine.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Zbog čega uzimaš hormon rasta? Rast će ovisiti o razlogu zbog kojeg uzimaš hormon i o procjeni koštane zrelosti (da li su otvorene zone rasta kostiju na koje bi hormon rasta trebao poticajno djelovati). Odgovor ćeš potražiti kod liječnika koji te vodi u bolnici.

nekobl

Pisao sam već jednom ali mi niste dali konkretan odgovor na pitanje da li će mi penis još rasti. Dakle imam 15 god, penis u erekciji mi je 15cm, da li će mi još rasti i da li je moguće da će dosegnuti dužinu od 18-19cm?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Odgovoirio sam da će vjerojatno još rasti no da se ne može sa sigurnošću reći koliko. Najvjerojatnije 1-2 cm.

Fatboss

Postovani,imam 13godina visok sam 190cm i tezak 100kg penis kada je opusten dugacak je 5cm sirok 2,u erekciji dugacak 12 cm a sirok 3.5cm zanima me hoce li moj penis jos uvijek rasti,ne mutiram,imam puno dlaka oko penisa,srednje na nogama rukama i pazusima i malo na trbuhu. Je li moguce da do kraja puberteta dosegnem duljinu penisa od 16-18cm ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema načina kako se ovo može predvidjeti. Iz iskustva šanse su malene, najvjerojatniji doseg je 15 cm.

Petarpetar

Pozdrav. Imam 15ipol godina mislim da imam problem? Znam da se u pubertetu dobijaju dlacice na nogama, tijelu.... Ali kod mene je ipak nestro drugacije. Za razliku od mojih vrsnjaka koji uopce nisu dlakavi ja imam gute dlake na nogama , a na prsima su tek pocele i ispod pupka. Malo mi je neugodno kraj mojih vrsnjaka. Moj dokror mi je rekao da su to geni, ali ni moj tata ni djed ni brat a ni majka nemaju pojacanu dlakavost, najdlakaviji sam. Hoce li dlake jos rasti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvjerojatnije hoće.

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 34
Naprijed