Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

Skeva

Imam 12 godina za manje od mjesec dana punim 13,i brine me sto mi je duzina penisa u erekciji 9 cm...Dlake su počele rasti,a i testisi su tamniji samo me penis zabrinjava,da li je ovo normalno??Inace visok sam 170cm a tezak 60kg happy

Hvala na odgovoru!

Skeva

I jos nesto da li je normalno da nemam mnogo dlaka po nogama i ipod pazuha big-smile

boy1235

Pozdrav , imam 13 godina i vec 7 mj su mi bradavice nabubrene i bole me na dodir. Da li se trebam obratiti lijecniku?
Imam jos jedno pitanje u vezi tezine. Visok sam 162cm i imam 45kg. Da li je to premalo kilograma?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Skeva: sve to može biti normalno, ipak savjetujem da se obratiš liječniku koji će pregledom utvrditi postoji li razlog za brigu i daljnje pretrage.
Boy1235: normalno je da se u tvojoj dobi uveća žljezdano tkivo dojki, stavljaj obloge od vode sobne temperature. Ne bi bilo loše ako bi dobio 4-5 kg na težini...

Skeva

A jel penis raste preko noći ili postupno? i ako da kojom brzinom od prilike?

dodgy

Pozdrav, imam 16 godina i visok sam 178 cm. Majka mi je visoka 172 cm, a otac 185, pa me zanima da li imam šanse da dostignem očevu visinu?

Hrt14

Imam 14godina visok sam 164 cm tezak 66 kg imam mali stomacic zanima me ja jos nemogu erektirati a moj prijatelj mladi od mene godinu dan moze pa me zanima je li to nekakva nemogucnost izbacovanja spermija ili jos nisam usao u pubertet i svi mojo vrsnjaci su me prerasli

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Skeva: raste stalno, ali pomalo, kod nekog vbrže, kod nekog sporije.. Ne možeš očekivati da će se stvari promijeniti preko noći, a nema niti pravila o brzini rasta spolovila...

dodgy: imaš šanse

Hrt14: ako se ništa ne dogodi u narednih godinu dana javi se liječniku, za sada nema razloga za brigu.

nemame123

pozdrav
prije 2 mjeseca napunio sam 16 god. u pubertet sam usao sa 12-13 kada su mi pocele rasti dlake. od tada sam dosta narastao (sad sam 182) i dobio sam dubinu glasa ali, testi su mi se razvili ali penis nije. penis je ostao isti kao i prije, opusten 7 cm, u erekciji 12 cm sirine 3 cm. isto tako mi nije ni kozica prosla nemogu ju navuci preko glavica penisa. znate li mozda u cemu je problem i treba li posjetiti doktora? hvala unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Što se tiče veličine spolovila ono je u granicama normale. Zbog otežanog povlačenja kožice trebaš se javiti liječniku, tu treba nešto napraviti (ovisno o čemu se radi možda će biti dovoljna samo krema a možda će trebati napraviti i manji kirurški zahvat).

grasshoper

Ukratko, za 1 mjesece cu napuniti 19 godina, u 8 razredu (14 godina) prva erekcija, u 8 razredu sam se naglo udebljao i prorastao a pre toga sam bio mrsavan i nizak.Imam oko 185cm visine i debljine oko 95kg.Sve mi je nekako kasnije dolazilo nego drugim vrsnjacima, sad sto se tice mog penisa i testisa nisam primjettio preveliku razliku od 13 godina i sad 18, duzina je 7cm/12cm debljine 3/4cm. Da li je mozda to zbog debljine ili ?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Debljina svakako nije dobra po mnogim pitanjima, pa i po ovom što tebe zanima. Svakako se posavjetuj sa liječnikom kako smanjiti težinu - to nije nimalo jednostavan posao - budi spreman na dugotrajnu bitku. samo upornošću i pametnim ponašanjem što se tiče načina prehrane i tjelesne aktivnosti možeš očekivati pomake na bolje.

grasshoper

Znaci moguce je da je debljina uticala i na razvoj penisa, jer sam se udebljao bas kada je ta promjena trebala da se desi.. ?

Armani1805

Pozdrav!Imam 11 i po godina i imam jedno pitanje.Primijetio sam da sam u pubertetu jer mi se poćeo mijenjati glas,počeo sam rasti,a i imam malo dlaka.U Erekciji mi je penis 9,5 cm a testisi se ne povećavaju.Da li mi možete da li je to dobro i kada će mi početi rasti penis i testisi(otprilike)?Hvala?

Armani1805

Inače,imam 45 kg i visok sam 155cm

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Grashopper: debljina može imati određenog utjecaja obzirom da masno tkivo izlučuje ženske spolne hormone.
Armani1805: u naredne 2 godine možeš očekivati značajniji porast testisa i spolovila.

can789

Pozdrav

Imam 16 godina. Visok sam 178 cm a tezak 61 kg
Dlacice su mi pod pazuhom pocele rasti pred pola godina a na penisu pred 2 godine
U opustenom stanju penis mi je 8 cm a u uzdignutom 12 cm zanima me zbog cega, jeli to pubertet kasni ili sto je? Jeli to normalno?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne kasni pubertet, sve su to varijacije normale i treba strpljenja.

luxap111

Pozdrav! Imam 16,5 godina, visok sam 172, tezina 82... Neki znakovi puberteta su se ocitavali jos prije nekoliko godina...
1- Dlake imam na nogama, oko penisa itd, ( jos nemam bradu, kao ni dlake na prsima). Oce li rasti?
2- Ujedno me zabrinjava velicina penisa, kao i testisa. U opustenom stanju velicina je 4, dok u erekciji 10-11cm (ujedno je i tanak) , tu su i testisi koji su ujedno male velicine. Trebam li jos sacekat godinu, godino i pol. ?
3- Problem je takodjer koza penisa koje u opustenome stanju ima viska (ocituje se visak nakon glavice), ujedno kada je u erekciji nije razvucena preko cijelog, nego je veci dio skupljen kod glavice... Mogu li to rijesit nekim vijezbama?
Molim vas odgovorite mi na sve ove probleme!
Hvala.

luxap111

Da se nadovezem... Kada prevucem kozicu preko glavica, tj. do kraja tako da vise nema nabora (rastegnem ju), ispod glavica je kao uzak prsten,tj. na kozi. Zatim pustim ruku i koza se ipet skupi do glavica (ali ga ne prekrije)... Je li velicina razlog, ili taj uzi dio kozice?

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 34
Naprijed