Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Problem sa kožicom kojeg opisuješ se zove fimoza - kožica je preuska da bi se bez poteškoća prevukla preko glavića kada je spolovilo u erekciji. Javi se urologu. Kada je riječ o znacima spolnog sazrijevanja možeš još pričekati godinu dana, nakon toga ako ne bude promjena javi se liječniku.

lijao899

Poštovani,

imam 12,5 godina i visok sam 175 cm i težak 67 kg. Zanima me je li to dobra težina za ovu visinu te koliko ću još rasti? Majka mi je visoka 170 cm, a otac 188 cm.
Ima li šanse da dostignem očevu visinu? U godinu dana (od prošle godine 8. mjeseca do danas) sam porastao za 4 cm, a prethodne godine 3 cm.
Znam da sam već kročio u pubertet po dlačicama oko spolovila i na pazusima. Još nisam imao poluciju, a svakodnevno imam erakcije. Imam već dlake po rukama i nogama i sitne po trbuhom.

Oprostite na velikom broju pitanja.

Unaprijed hvala na odgovoru.

daniel0307

Poštovani doktore,

Imam 20g i jedno pitanje koje sam Vam vec postavio ali nisam dobio previse informacija,stovise nisam dobio nikakve informacije !
Naime, moj penis me zabrinjava i stvara mi sve vece brige (opterecuje me psihicki), pubertet sam naravno prosao,dlacice,rast itd itd ali se moj penis nije povecao da se tako izrazim. Imam dlake u podrucju spolovila,erekciju postizem bez problema, ejakulacija normalna ali penis je ostao nerazvijen,djecji mogao bih reci. Molim Vas da mi kazete otprilike sto mogu ocekivati i koji bi moj problem mogao biti jer me malo sram cijele te situacije.
Zahvaljujem na odgovoru !

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

lija: prema svemu težina je primjerena visini, možeš očekivati značajniji rast u naredne 2 godine i ima izgleda da doegneš očevu vicinu.

Daniel: odgovorio sam da se trebaš javiti endokrinologu. Obzirom na sve što si napisao (operacija, tvoj dojam izgleda spolovila) nužan je pregled, nakon toga će se procijeniti ima li sumnji na hormonski poremećaj te će se, ako postoje, učiniti krvne pretrage (analiza hormona). Ovim putem nije moguće više reći. U ovoj priči neugoda i sram nemaju mjesta, stoga se za početak javi svom liječniku obiteljske medicine i krenite dalje.

daniel0307

Uzeo sam uputnicu za provjeru razine testosterona. Zanima me da li u slucaju manjka testosterona i uzimanjem "umjetnog" mogu potaknuti rast penisa?

StarkiBorka

Postovanje, imam 12 godina sad cu u 6. i pretil sam imam 64 kg na 161 cm visine to shvacam i sad pazim sto jedem na dijeti sam zanima me hoce li dijeta utjecati na moj rast?I da usao sam jako rano u pubertet vec sa deset godina sam imao dosta stidinh dlacica a sad da ne pricam i jeli normalno da ja svakodnevno mastrubiram i imam spermu i jeli normalno da imam penis velik 11 cm u erekciji iako sam pretil a kad smrsavim ce vjerojatno biti i veci.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

daniel - da, ako su niske razine testosterona davanje ovog hormona će utjecati na rast spolovila.
Starki - sve je normalno, samo se potrudi oko pretilosti. Ona ima utjecaja na rast ali i na cijeli niz drugih procesa u organizmu.

Skeva

pozdrav,javljam se nakon mjesec i pol dana,ali i dalje me brine velicina penisa a on iznosi 11 cm i jos nemam ejakulaciju...

Mare1100

Ovako. Napunio sam 16 godina u 5. mjesecu i imam jedno pitanje koje me je u zadnje vrijeme počelo zabrinjavati. Pubertet je gotovo skroz djelovao na mene. Dubok glas, 182 cm, 71 kg. Penis je u erekciji 14 cm. Ali me zanima jedna stvar, a ta je da nemam nigdje ni jedne jedine dlake, niti okolo penisa, niti na pazusima, niti na nogama i rukama. Lijepo bih vas zamolio da mi malo detaljnije odgovorite ako je to moguće...

smithenzii03

Pozdrav, rodjen sam 21. juna 2003-e godine..
Pre dva tri meseca sam osetio nesto ispod bradavica, bolelo me je, rekal sam majcii rekla mi je da su to hormoni zbog puberteta..Visok sam oko 161, tezak oko 45-50kg.Dlake oko penisa i testisa imam, testisi nisu vise onako bebeci nego su narasli, penis 11cm u erekciji i oko 2,5 sirina penisa.Dlaka po nogama imam od 5-tog razreda, imam ih sve vise..Glas mi je malo grublji ali ne mutiram, par puta se desilo da pukne..Kada ce otprilike moj glas krenuti da mutira, i da li je moja velicina penisa u redu?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Skeva

Penis se povecao za 2 cm od 6. mjeseca i to je uredu - znači hormonske promjene nastupaju. Pričekaj još 3-4 mjeseca i ako ne budeš imao ejakulaciju javi se liječniku.

Mare1100

Da li se pojavljuju dlačice na licu (brada, brkovi)? Sve ostalo mi se čini uredu, pubertetske promjene su tu. Da li ti je otac izraženije obdaren dlakama na tijelu i licu? Kakva ti je kosa, obrve i trepavice? Da li su ti zubi i nokti pravilni?

smithenzii03

Sve opisano je u granicama normale, možeš očekivati u narednih godinu dana značajnije promjene koje očekuješ. Otok i bolnost ispod bradavica su znak da su hormonske promjene počele.

smithenzii03

hvala.. trenutno me zanima mutiranje glasa, posto je vecini od mojih drugova koji su mladji i stariji od mene vec poceo mutirati glas, kada masturbiram svrsim nesro sive boje nije bas belo , kad razmazem po prstima to sivo postane providno..da li ce mi mutacija glasa krenuti u roku od 1-2-3 meseca ili tek na prolece?

smithenzii03

i da li je to sto svrsim nakon orgazma(vrlo je prijatan osecaj tada) sperma, i da li masturbacija usporava rast tela i penisa? hvala

Skeva

Juce sam dozivio prvu ejakulaciju,ali sperma je bila prozirna,i samo je iscurilo a ne izletjelo,ne razumijem

Mare1100

Kosa mi je svijetlo smeđa, dosta je gusta isto kao i trepavice i obrve. Otac ima osrednju količinu dlaka, a zubi i nokti su pravilni i normalni. Nadam se da vam je ovo nešto pomoglo

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

smithenzii03:

Masturbacija ne usporava rast tela i penisa. Treba strpljenja, mutiranje katkada dođe malo kasnije - no svakako će se dogoditi. Kada - ne može se reći tako precizno kako bi ti htio.

Skeva:

Ne brini, ubrzo će ejakulacija biti uz snažnije izbacivanje sperme.

Mare1100:

To je dobro, time smo isključili neke moguće bolesti. Treba biti strpljiv i čekati.

Skeva

a da se nadovezem da bi ta prozirna tecnost izasla treba mi 11 minuta a prije nije uopste izlazila da li to znaci da trebam nastaviti nakon sto izadje ta tecnost ili?

smithenzii03

Doktore, zabrinut sam jer mi je glupo da moj mladji brat koji je od mene mladji godinu dana i tri meseca (rodjen je 25.9.2004, a ja 21.6.2003) , da mu je krenulo mutiranje glasa odavno , a ja i dalje imam onako glas koji je i dalje cist kako da kazem..
usput visi je od mene, ima vise dlaka od mene i po ppenisu , oko grudi(ja ih oko grudi ni nemam, ispod pazuha jako malo)..
Da li ce to mutiranje krenuti u narednih 3 meseca ili kasnije bas??molim pomoc!

smithenzii03

Pogresio ssm datume ali nije bitno, godinu i nesto je mladji a sve to opet...

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Skeva : nisam baš siguran što znači tekućina o kojoj pišeš. U početku se za vrijeme uzbuđenja izlučuje tekućina (par kapi) koja nema veze s ejakulacijom. Ako doživiš orgazam tada izlazi sperma. Ako ti se spolovilo opusti nakon izlaska tekućine tada je vjerojatno bila riječ o ejakulaciji, i ne trebaš nastaviti dalje s masturbacijom. ako si zabrinut javi se svom liječniku, ali mislim da trebaš biti strpljiv i malo pričekati.

smithenzi : nema tu pravila i nemoguće je prognozirati, neki završe s pubertetom već oko 15. godine, drugi još nisu značajnije zakoraćili u njega

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 34
Naprijed