Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pubertet u dječaka

icecream66652

Oprodtite, krivo sam napisao. U zadnjih godinu dana sam izrastao za oko 13 cm, a prethodnu 3 cm.

unaprijed hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

smithenzi - to se vidi kada se napravi rendgen kostiju...

Ice: sada si u fazi brzog rasta, to obično uspori nakon godinu dana, dodaš još koji cm u visinu i na spolovilu i to je to happy)

ikaaa

Pozdrav, doktore. Čuli smo se pre dve i po godine ovde na forumu. Hteo sam da pitam za napredak u razvitku. Tada sam bio (10.5 godina) 144 cm visok 55 kg težak i penis mi je bio 12.5 cm. Glas je počeo da mutira tek u 11-oj. Stidne dlacice su tu od 11-e godine. Sad sam visok 174 cm težak 72 kg i penis mi je 17 cm. U sledecem mesecu punim 13. Da li je usporen rast ili ubrzan? I hteo sam pitati kada ce iznenadne erekcije prestati? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ma sve ide super, a za iznenadne erekcije ne brini - kada pritisnu brige i t će se prorijediti.

RYCBAR123

Naš sin ima 14 godina i tvrdi da je homoseksualac. Ja i moj suprug smo vrlo zabrinuti. Dali je to faza puberteta i kada će proći.

Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ovim putem to nije moguće reći. Vjerojatno bi vi kao roditelji trebali moći procijeniti koliko u tome ima istine ili vas samo želi potaknuti na bliskije odnose. Porazgovarajte s njim, vidite da li zbog toga ima poteškoća i treba li pomoć (uvažavajte njegovo mišljenje).

smithenzii03

Pozdrav, doktore.
Evo sad je vec mart , visok sam 175.5 otpriike , 62kg imam. Za 3 meseca punim 15 godina, i cudno mi je i dalje sto nisam porastao nista puno?
Da li je moguce da cu tek sad krenuti da rastem opet posto ste rekli da se u prolece-leto najbrze raste?i takodje imam nekad bolove u donjim delovima ledja i noge a mama mi kaze da je to zbog rasta?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Dobro je, rasteš pomalo ali stalnom već sada imaš visinu prosječnog muškarca. Sve što bude preko toga, ako to želiš, donijet će ti zadovoljstvo. Vidjet ćeš kako će biti ovo ljeto, ako rast bude ovako sporiji tada više ne možeš očekivati visinu veću od 180 cm.

crash212

Pozdrav, imam 60 kg i visok sam 158 cm te imam 14 god.
Počele su mi rast dlačice na testisma te su se i oni povećali...
Penis mi je dug oko 5 cm a erakcijom 8 cm.
Zanima me par stvari: 1) hoću li ja još narasti pošto me stalno sprdaju da sam nizak
2) hoće li mi penis još narasti?
3) kožica na penisu mi je i dalje preko glavićka, kako da prijeđe preko njega?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema opisanom imaš 3 dobra razloga da se obratiš svojem liječniku, on će ti sigurno bolje pomoći od mene na forumu...

ikaaa

Dragi doktore, opet ja. Pre nedelju dana mi je rađena torzija testisa sa dijagnozom Cystis Morgagnii. Zanimaju me uzroci i da li smem masturbirati. I koliko se jos treba mirovati? Hvala na odgovoru

crash212

Molim Vas doktore, da mi nekako pomognete

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

ikaa: pričekaj još tjedan dana

Crash: niko ti neće pomoći ako se sam ne potrudiš. Imaš roditelje (ili barem jednog od njih) s kojima treba porazgovarati o problemu koji te muči, otiđite skupa do tvojeg doktora i dogovorite što i kako dalje. Po meni treba učiniti pretrage krvi, uslikati šake, možda slikati glavu i vidjeti treba li štogod od hormona. Ako se oteže sa time, tada se zone rasta na kostima zatvore i više nije moguće liječenje (koje je kada se radi o manjku hormona rasta vrlo uspješno). Sramežljivost je ovdje vrlo štetna jer je sada krajnje vrijeme da se nešto učini ako je to potrebno.

Makro123

Pozdrav opet ja. Javio sam vam se prije godinu dana . Tada sam bio 160 cm i 53 kg. Sad sam 165 i imam 59 kg. Glas mi i dalje mutira a poceo je prosle godine. Udebljao sam se dosta jer sam prestao s trenirati ( veliki promašaj) ali ja i dalje rastem normalno, 4-5 cm po godini. Kada bi trebao narasti . Dosta vučem (izgledam) na maminu braću koji su visoki oko 180 dok je moj tata 171. Penis mi ne raste ali zato su narasle šake. I dalje sam sitan izgledam kao da imam 50 kg sto mi svi govore. Nadam se da ce te mi pomoci. Hvala

icecream66652

Poštovani,

javljam se nakon tri mjeseca. Sada sam visok 188 cm (bio sam 185 cm prvom mjesecu). Još sam više mutirao. Oko penisa imam jako guste crne velike dlake. Nakon što masturbiram, izađe mi jako gusta tekućina. Tako je gusta da je mogu uhvatiti prstima. Zanima me je li to normalno te me zanima hoću li još narasti? Majka mi je visoka oko 168 cm, a otac 190 cm. Prije tri mjeseca mi je stopalo prestalo rasti i nosim broj 48.

Hvala na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Makro123 - ne vidim pitanje, kako ću pomoći? Sve što opisuješ je normaalno, jedino ne znam koje si dobi.

Icecream - sve je normalno, rast je vjerojatno pri kraju...

Makro123

Imam 15. godina

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Teško je ovako reći, sve može biti normalno i može se dogoditi ubrzanje rasta u ovoj godini do jeseni. Ako se ne dogodi bilo bi dobro posjetiti endokrinologa koji će obaviti pregled i procijeniti treba li učiniti dodatnu dijagnostiku. Svakako ne treba čekati s time dulje od 6 mjeseci.

Makro123

Danas sam bas bio kod endokrinologa i rekao mi je kako trebam na rendgensko snimanje lijeve šake sto cu uskoro napraviti. Rekao je kako je inace sve normalno i kad mi je pregledao testise rekao je nesto u vezi faza puberteta. Rekao je kako sam ja usao u 4 fazu puberteta. Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Bravo, tako se to radi happy)

Nazad
1 ... 27 28 29 30 31 32 ... 34
Naprijed