Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Reakcija na CEFZIL? :(

legica

Dečko (21 mj., 11.500 kg) , u nedjelju temperatura 38,6 uspješno skinuli s Lupocet čepićima, u ponedjeljak smo bili kod doktorice, dijagnoza: upala grla i dobio je Cefzil (1 žličicu 5 ml).
Drugi dan nakon uzimanja (jučer) dobio proljev (5x) i noćas jednom povratio (dala sam mu samo 2,5 ml, pola doze zbog straha od ponovnog proljeva).
Proljev je izrazito žute boje,ne toliko intenzivnog mirisa, jako vodenast.

Zvala sam zamjenu (naša je doktoricana GO) i veli da nije reakcija nego da je najvjerojatnije dobio još i želučanu virozu i dobila standardne upute (Prolife, Rehidromix, dijeta) i ako ne saniramo s tim da onda dođemo.

U 2 mjeseca ovo mi nam onda bila treća želučana viroza ako nije Cefzil u pitanju.
Da li je moguće da je Cefzil reakcija i da li da ga nastavim davati po 5 ml?

Darko Richter, dr. med.

Najveća je mogućnost da ništa od navedenog nema veze ni sa čime u navedenom.