Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sekret iz očiju

mamari

Poštovanje,
Beba od 1,5 mjesec konstantno od rođenja ima žuti ili zeleni sekret iz očiju i povremeno natečene gornje kapke. Nekad nakon spavanja kapci ostani zalijepljeni i teško otvara oči.
Po savjetu pedijatrice samo smo čistili fiziološkom otopinom 2-3 puta dnevno. Je li sve skupa ipak predugo traje? Treba li uključiti neku terapiju ako se radi o infekciji?
Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o slabije prohodnim suznim kanalima. Ovdje antibiotici ne pomažu. Tek ako se javlja crvenilo bjeloočnica tada treba konzultirati ponovno pedijatra ili oftalmologa. Ispirajte oči fiziološkom otopinom, zamolite liječnika da vam pokaže masažu suznih kanala. Ovaj problem po prirodi stvari traje dugo, no obično tijekom pprve godine nestaje.