Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Slab rast dojenčeta

yin&yang

Poštovani,
Molim Vas za Vaše mišljenje i savjet vezano za rast i napredak moje bebe. Beba je rođena sa 51 cm i 3590 g. Sa 1 mjesec imala je 4500 g i 55,5 cm, sa 3 mjeseca 5300 g i 61 cm, sa 4 mjeseca 5900 g i 63 cm, sa 6 mjeseci 6880 g i 68,5 cm, sa 9 mjeseci 7600 g i 69 cm i jučer sa 11 mjeseci 8000 g i 70 cm. Ono što me zabrinulo je njezin sasrt u zadnjih 5 mjeseci, jer ispada da je narasla u 5 mjeseci svega 1,5 cm. Zanima me da li je to za zabrinuti se, koji bi mogli biti eventualni uzroci slabom rastu (pogotovo jer je u prvih 6 mjeseci super rasla) i da li biste mi Vi predložili neke pretrage. Napominjem da je prvih 5,5 mjeseci isključivo dojena, nakon toga je uvedena dohrana, trenutno je na 3 obroka i 1 međuoboroku, jede sve i raznoliko.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Za sada ne treba ništa poduzimati. treba ucrtati napisane mjere u krivulju rasta i težine te pratiti daljnji razvoj. Zamolite pedijatra da ucrta mjere!