Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

snizeni imunoglobini kod bebe od 4 mjeseca

peugeot206

Postovani,
Zbog atopijskog dermatitisa i sumnje na alergije moj sin od 4 mjeseca je bio na vadenju krvi. Neke vrijednosti me brinu pa bi Vas molila za pomoc. Unaprijed zahvalna mama.

Eozinofili(dungar) 570
Segm.neutrof.granulociti 11.0
Eozinofili 8.0
Crp 1,2
Iga <0,1
Igm 0,3
Igg 1,7.

Eritrociti 4,69
Leukociti 7,3
Limfociti 72,7

Da li je zabrinjavajuce sto su mu imunoglobini tako nisko i da li treba kakva terapija.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

snižena je vrijednost imunoglobulina A, povišen je broj eozinofila. ostalo je u granicama normale za dob. Nedostaje podatak o imunoglobulinu E (IgE). Preporučam konzultirati imunologa no iz ovih nalaza ne nalazim razloga za strah od težih imunoloških problema - osim moguće alergije koja je najčešće prolazna...

peugeot206

hvala na odgovoru...u nalazima nema Ige..