Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

stolica?!

arijanaZMB

Postovani,imam sina od 25mjeseci u principu kaki svaka 2-3dana i bude mu tvrda stolica velicina izmeta mu bude skoro ko u odraslog covjeka!ali par puta mi se pojavi svjeza krv na kraju i kad ga obrisem,malo i to je to.razumijem da hoce i od tvrde stolice ali maloprije je kakio i bilo je mekano ali sam u tuti na vrhu primjetila isto malo krvi,dok na obrisu nije bilo!to se ne desava svaki put kad kaki,vec povremeno.i jos jedan problem imam kad ga potjera da kaki stisce se i place i neda da krene stolica!! Pa bih molila za vas savjet i da li imam razloga za brigu??? Unaprijed hvala i srdacan pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da nema razloga za strah, no koristilo bi da se savjetijete s pedijatrom oko prehrane, uzimanja nekih sredstava za razmekšavanje stolice i donošenja odluke o ev. pretragama (moguća alergija na namirnice i sl.).