Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Stolica nakon svakog hranjenja

nandrase

poštovanje

imamo sina od 6,5 mjeseci koji je prije imao jednu do dvije stolice dnevno. Prije 3 dana počele su stolice nakon svakog hranjenja, te je ukupno imao oko 5-6 stolica dnevno. Većinom su sve bile u redu, možda malo rjeđe, ali se tu i tamo zna pojavit proljev.

Sad je na humani 9, čaju od šipka te hipp ors200 otopini, međutim stanje se ne poboljšava.
Molim neki savjet.

Hvala unaprijed
Nino

Darko Richter, dr. med.

Preskočiti prvi slijedeći obrok, dati samo čaj bez šećera. Derat će se, ali mora.Zatim Humana 9, po 50 ml svakih 4 h, uz ostatak čaja bez šećera. Kada ne bude više imao stolice, očekivano preko ove noći, povećati svaki obrok za 30-ak ml, dok ne dođe na svoj volumen. Zatim jedan po jedan obrok hHumane 9 zamijenjivati s njegovom uobičajenom hranom.