Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

svrbež....djete odbija hodati

danica1803

Lijepi pozdrav...
Imam curicu od 16 mjeseci koja je prohodala sa 13 mj...unazad 2 mjeseca je prvo imala krace intervale hodanja a vise lezanja.. Usporedo s time sam primjetila da se djete svrbi po dlanovima i stopalima uz uzasno znojenje prilikom cesanja..nakon toga na rukama izbijaju sitni pristici te se koza pocinje ljustiti.. Na klinici za infektivne bolesti daju dg peta bolest-ljecenje simptomatski..osip i ljustenje se povlaci ali do dana danasnjeg svrbez je i dalje prisutan...bili smo na hoapitalizaciji zbog toga sto djete ne hoda i dosta je smrsavilo...napravljene sve mogucw pretrage krvi -lumbalna punkcija.MR..emng..uzv misica i svi nalazi uredu...te i dermatologa koji je napravio testiranje na kontaktne alergene i taj nalaz je uredu...otpusteni smo bez dg te da provodimo fizokalnu th...djete i dalje nece hodati...stoji no cim stane na noge odma pocinje taj svrbez...dali vi iz spomenutog mozda imate pretpostavku sta bi moglo biti? Hvala lijepo

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Teško je nešto savjetovati ovako, provjerite da li su se sjetili isključiti porfiriju...

danica1803

Pozdrav
Podatak za tu dg dali su kontrolirali nemam...vadili smo krv za alfa-glukozidazu,aminokiseline u plazmi kvantitativno,karnitin,profil acil-karnitina...krv je poslana na rebro i nalaz ce biti za 2-3 mj...
Zanima me jos s obzirom da kad je to svw pocelo malena je imala upalu donjeg zubnog mesa koje je izvledalo kao rascjep donjeg zubnog mesa te jw zbog toga izgubila 3 donja zubica dali moze biti to svw pozvezano s time? Kontrolirani kod oralnog kirurga u kb dubrava te oni to opisuju kao da je ona napravila taj defekt sa gornjim zubicima stiscuci...