Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

točkica na bjeloočnici

mokiela123

Poštovani, molim Vas za savjet.
Danas sam kod svoje trogodišnje djevojčice primijetila točkicu na bjeloočnici uz samu šarenicu oka.
Ne sjećam se da je prije bila tu. Djecu smo vodili na rutinski pregled kod oftalmologa u travnju i doktorica je rekla da je sve u redu.
Molim Vas recite što bi to moglo biti? Je li hitan odlazak oftalmologu? Kako nema liječnika u mjestu u kojem živimo sigurno će trebati nekoliko dana da stignemo na pregled.
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Bez pregleda ne mogu ništa reći. Ako je crvene boje možda je blaga upala, ako je crne boje može biti mladež. Ništa što bi Vas trebalo strašiti.