Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Trovanje ocatnom kiselinom

Postovanje,

Djevojcici od 22 mjeseca je jucer greskom skuhan caj u vodi u kojoj je otkuhan ocat, na litru i pol vode otkuhano mozda 10 ml esencije, ona je taj caj popila, nije bilo nikakvih.nus pojava, u.biti imala je jednom proljevastu stolicu, ali nije.bilo nikakvih smetnji. Iako je prehladjena i ranijih dana nije imala apetita,.ipak me zabrinjava sto.odbija jesti i.slabije pije tecnost, samim tim i slabije.mokri. Po Vasem strucnom misljenju, postoji li mogucnost trovanja sa tako malom koncentracijom kiseline i da li ona treba pregled doktora?

Unaprijed hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nadam se da ste se obratili liječniku! Pitanja koja traže hitne odgovore i rješenja ne treba postavljati na forumu gdje se odgovori pišu periodički! Načelno, čim dijete proguta nešto što nije namijenjeno prehrani treba se bez odlaganja javiti liječniku.