Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Visina

Tristobelaja

Imam 12g i nisam nesto visok,visok sam 154cm a tezak sam 53Kg.Imao sam neke mucnine u stomaku (tj.u zelucu) i mislio sam da imam bakteriju.Posjetio sam pedijatra
i on je rekao da sad idem u visinu i da sirim svoj zeludac.Da li je to tacno?

Darko Richter, dr. med.

Visinom si na 70. cnetilu, a težinom blizu 90. Dakle, teži si nego viši, tj. malo zdepastiji.
To je sve što mogu iščitati, ostalo su priče koje se mogu pričati u nedgled, kako za žaludac, tako i za uške, kosu, bubrege i ne znam što sve ne.

thebest

Za 2 mjeseca cu navrsiti 13 godina,visok sam 167 cm,imam 55 kg,a broj noge mi je 43 i igram kosarku. Moja mama i tata nisu nesto relativno visoki,tata mi ima 176cm,a mama 164cm. Ja sam malo vise povukao sa mamine strane,pa cu vam reci da su mi je (s mamine strane) djed bio takoder 176 cm ,a baka 168. Svi mi kazu da dosta slicim ujaku koji je visok 186 cm,pa bih vas zamolio da mi kazete samo koliko cu vjerovatno biti visok, jer sam ja oduvijek zelio biti visok 195 cm?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne mogu ništa prognozirati, ovisi u kojoj si fazi puberteta. Ako još nije značajnije počeo potencijal rasta svakako postoji, no krajnji doseg ne mogu prognozirati.