Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Visina

Imam 16 godina i visok sam oko 170cm. Tata mi je visok oko 177cm,dok mama je visoka oko 162cm. Sa mamine strane su vecinom visi,npr. njena braca su po 195cm i vise...Pa me zanima taj dalji rast i ima li kakve sanse da ja do 20godine doguram do nekih 180cm.Sto se tice puberteta mogu reci da delimicno kasni,bradu jos nemam uopste,sto se tice dlakavosti po ruka i nogama je bas slabo,glas mi jos koliko znam nije mutirao,kao i faca i dalje je nekako detinjasta...
Pa me zanima jel postoji kakvo istezanje,pomocu zgibova,uvece basket,kako bih se izduzio jos...

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Šanse postoje obzirom da još nije završio pubertet. Čini se da nošenje teških tereta smanjuje krajnji doseg visine, stoga je košarka dobar odabir.