Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

vodene kozice i operacija

belmanah

Postovani lijecnici,

Nisam nasla slicnu temu, stoga otvaram novu.
Naime, moj stariji sin (nepune 4 godine) je u vrticu "pokupio" vodene kozice. Prva se pojavila 24,04., a prestale su se pojavljivati (nove) 29.04. Sad se lagano suse i blijede. Nije imao temperaturu niti bilo kakav drugi simptom osim blago promuklog glasa u pocetku.

Prije zaraze kozicama (odnosno prije pojave simptoma) smo bili kod hirurga i zakazali operaciju preponske kile (za 23.05.) koju smo uocili jos proslog ljeta, no operacija se stalno odgadja zbog raznoraznih virusa i bakterija.

Djecak ne djeluje slab niti bolestan. Uporedicu ovo sa gripom koju je prebolovao zimus, nakon koje je bio uzasno smrsao, izgubio misicnu masu, pa cak i vjestinu govora. Dugo mu je trebalo da se oporavi. Za razliku od tada, sad je veseo, razigran, motiviran, punog apetita...

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne vidim pitanje, pretpostavljam da Vas zanima može li na operaciju. Ja bih zahvat odgodio, barem mjesec dana.

belmanah

Hvala lijepa na odgovoru. Da, to je bilo pitanje. Jako kasno sam pisala, tako da sam izgubila tok. Ispričavam se.

Dakle, Vi biste odgodili operaciju? Mogu li pretpostaviti da je to zbog smanjenog imuniteta nakon kozica?

On je od srijede u vrtiću, osip je i dalje vidljiv, ali sve manje. Ima super apetit, čak je dobio na kilaži. Normalno je aktivan.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Super, pomaknite zahvat za mjesec dana, dobro je da ne bude znakova prehlade prije operacije. Možda bi bilo korisno da ga ne dajete u kolektic tjedan dana prije operacije.