Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

vrijeme za sirup

mama

da li se antibiotik mora davati tacno na 8 ili 12 sati ili se moze dati sat kasnije ili prije bez problema ili tada nema efekta

Dr. Darko Richter

Točnost na 2-3 sata ne igra nikakvu bitnu ulogu. Ako kažemo svakih 8 h, za davanje siurpa to praktički znači ujutro, sredinom dana i prije spavanja, tako da dijete dobije normalni san. Najgluplje od svega je bolesno dijete buditi u 2 u noći da mu se namakne neki sirup, a istovremeno savjetovati "mirovanje", puno tekućine itd.