Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zausnjaci?

anamarija96

postovanje!
imam 17 god..nisam nikada imala zausnjake,i nisam sigurna dali sam cjepljena protiv njih. naime danas sam se probudila sa boli u desnoj strani vrata,i sada mi se pojavila i manja oteklina (direktno ispod uske prostirajuci se malo na vrat) uglavnom boli na dodir..zanima me postoji li mogucnost da se radi o zausnjacima,limfnom cvoru ili nesto drugo..zabrinuta sam,trenutno se nalazim u njemackoj i nemam zdravstveno osiguranje tako da nemam mogucnost doktora.molim vas mozete li mi kako pomoci na temelju ovih informacija? i u slucaju da se radi o zausnjacima sto mi je ciniti?
hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako si redovito cijepljena male su šanse da se radi o klasičnim zaušnjacima. Moguće je riječ o gnojnoj upali slinovnice ili o upali limfnih čvorova na vratu. Preporučujem pregled!