Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zelena stolica i dohrana

dohi123

Poštovanje happy
Imam pitanje vezano za zelenu stolicu i uvodjenje hohrane
naime, moja djevojcica je prije par dana napunila 4 mjeseca, a vec 2 tjedna sam joj počela davati kuhanu jabuku, i hipp sokice od iste
od prilike od tada ona ima tamno zelenu stolicu, vodenastu i čini mi se da je dosta nemirnija nego inače
izvija se, plače, budi se non stop, a tad je jedino može umiriti čaj-duda ništa (do sad je to palilo...)
jesam li prerano krenula s dohranom, trebam li prestati??
unaprijed hvala

zabrinuto-izbezumljena mlada mama

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preporuke se da se ne uvodi dohrana barem do navršenih 5 mjeseci života a idealno bi bilo pričekati navršenih 6 mjeseci. Naravno, bitan je dobar napredak na težini i duljini.