Psihijatrija

FLUOXETINE HELVE PHARM( antodepresiv)

lara

Zbog ucestalih napada straha, apatije i osjecaja bespomocnosti kontaktirala sam svog kucnog ljecnika.Koliko sam citala o tim simptomima izgleda mi na vrstu aksioznosti.
Lijecnik mi je dao Fluoxetine 1 na dan. Ali me brine to da u nuspojavama stoji da mogu dobiti panicne napade, nervozu velik strah....
Moze li mi netko reci nesto o fluoxetinhydrochlorid-u. I da li je to uobicajeno sredstvo koje se koristi u suzbijanju anksioznosti.
Moze li se postati ovisan?
Ili je bolje da potrazim savijet strucne osobe: psihijatra ili psihologa?

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Fluoxetin je antidepresiv i najčešće se koristi u terapiji depresivnog poremećaja.Nema podataka o izazivanju ovisnosti.Ukoliko tegobe posustaju potrebno je konzultirati psihijatre.