Psihijatrija

Umisljena bolest

Anonimus

Zanima me sta je to umisljena bolest i kakve simptome nosi sa sobom. I kako pomoci ljudima koji se sa njom susreću.
Hvala

Prof. dr. sc. V. Folnegović Šmalc

Poštovani,
Žao mi je da niste naveli radi li se o Vama i nekom od Vama bliskih ljudi."Umišljena bolest "se može javiti u neurotičnih ljudi kada oni investiraju značajan dio svoje psihičke energije obično u jedan organ ili dio tijela koji je onda po doživljaju bolesnika bolestan.Valja otkriti uzrok tome stanju ,a najčešće je potrebna i medikamentozna terapija.Također može se raditi i o težem psihičkom poremećaju kad psihotični bolesnik umisli da je bolestan,a obično se radi o nekoj bizarnoj ideji.I tada je od presudne važnosti što prije se posavjetovati s psihijatrom.