Urologija

oligospermia

ljiljana

mom muzu je ustanovljena oligospermija prosle godine u 10 mjesecu, spermiogram katastrofalno los, dva ili tri spermija u ejakulatu, preko kolegice saznala sam za doktora na vuk vrhovcu i tamo otisla muz je isao na pregled obavio sve pretrage i stanje se zadrzalo, pocela sam ga kljukati sa cink tabletama zadnjih 20 dana jer sam cula da su jako dobre, provjereno dobre kod ljudi koji godinama nisu imali spermija dobili su ih poslije koristenja cinka, stanje se malo popraviolo i iam malo vise spermija ali to je rano za reci jos, bila sam na cetri IVF isto tako na vuk vrhovcu, radili smo privatno color-dopler i doktor je ustanovio varikokelu ali su rekli isto tako njegov urolog da postoji mogucnost varikokele ali i da se ne nadamo da ce se stanje poslije operacije popraviti jer testisi nisu spusteni na vrijeme vec su spusteni sa njegove 3 godine zivota a da su roditelji trebali to uraditi jos ranije, na vrhovcu idemo na prirodno jer ne isplati me se stimulirati ako nema spermija, jajne stanice moraju baciti , nije mi bas svejdeno ali doktor valjda zna i jako mi je drag i prezivjet cu svaku punkciju, vec sam se i navikla, rekla sam doktoru da muza kljukam cinkom i rekao je da mu to nemoze skoditi, a kod njega je izgleda poremecaj u samoj sprematogenezi i neznam dali bi mu koristio taj lijek Padutin, gledala sam na njemackim stranicama imaju forumi ali nema prevod na engleski tako da neznam kakva su iskustva tih ljudi u njemackoj u vezi sa tim lijekom, molim vas da mi odgovorite na to pitanje dali bi stetilo da probamo sa tim lijekom barem mjesec dva i da vidim dali iam nekakvih poboljsanja,

hvala vam unaprijed na vasem odgovoru
ljiljana

prim.dr.sc. Josip Parazajder

Možete probati uzimati Padutin R loo 3xl tab kroz l mjesec .Lijek ne može škoditi ali ne mogu Vam reći koliko ce i da li ce pomoci. Iskustvom je potvrdjeno djelovanje na pokretljivost spermija kod nekih idiopatskih oligoastenospermija.