Urologija

Penis

siniša

Što je uzrok nastanka hiposapdije? Kako se obavlja operativni zahvat, da li se može napraviti privatno i gdje (koja je cijena), te u kojim godinama djeteta? Koje su posljedice operacije. Hvala

Dr. sc. Josip Parazajder, dr. med.

Hypospadia je prirodjena nepravilnost mokraćne cijevi. Ušće mokraćne cijevi nije na vrhu glansa nego je postirano niže na penisu, ovisno da li se radi o glandijalnoj ili penilnoj hipospadiji. Operacija se obavlja u bolnici na Urološkom odjelu, a sastoji se u kreiranju mokraćne cijevi iz kože različitim metodama. Može se raditi već u prvim godinama života.