Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

apikotomija

maryyy

postovani
radila sam apikotomiju gornje desne jedinice prije 3 mjeseca,sada me ne boli zub kao zub nego prostor iznad zuba,u desnima,kao da kost boli,ne boli svaki dan ali cesto...da li je to normalno,je li rijec o normalnom kostanom srastanju ili o neuspjesnoj apikotomiji?hvala..

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

teško je biti siguran nakon tako malog protoka vremena i bez adekvatne dijagnostike.

Često pacijenti osječaju ranjeno mjeto nekako čudno još mjesecima nakon zahvata.

U svakom slučaju nebi smjelo doći do upale tj. oticanja i fistularanja u tom području.

festinalente5

Poštovani,
radila sam apikotomiju u 4. mjesecu, slijedila sam upute kirurga, čišćenje konca, hladni oblozi, klavocin radi velike upale i sve je bilo super, nisam uzimala nikakve tablete protiv bolova jer me nije bolilo, držala sam hladne obloge i spalo je nakon 4-5 dana. Danas znači nakon punih 4 mjeseci mi otiče ta strana lica gdje sam se i operirala, stavljam si hladne obloge, ali me zanima zašto bi moglo doći do toga? Ne boli me pretjerano, samo kad se smijem ili puno pričam osjećam blago zatezanje kao kad sam imala konce. Da si idem sutra slikati obavezno ortopan?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Pooštovana,

po svemu što ste naveli, mislim da se radi o komplikaciji nakon apikotomije i ponovnoj infekciji.
Svakako bi bilo dobro napraviti rtg dijagnostiku u dogovoru sa svojim stomatologom.