Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bakterija na zubima

bluesy20

Dobar dan!
Prije 2 mjeseca bila sam kod stomatologa zbog brojnih žućkasto-smećkastih fleka na površini zuba. Mislila sam da je to karijes, ali se ispostavilo da je "samo" neka bakterija (kojoj sam ubrzo i zaboravila ime), te mi je to očišćeno.
Sada mi se opet vratila iako (kao i do sada) veoma držim do higijene i redovito perem zube.
Smatrate li da bi trebala napraviti bris ili da nastavim svakih mjesec dana ići na čišćenje?
Unaprijed zahvalna.

Doc. dr. sc. Silvana Jukić Krmek, dr. med. dent.

Na zalost nikakav bris ili cak antibiotska terapija nece pomoći u eliminaciji bakterija. Trenutno stanje u vasim ustima (npr. sastav i svojstva sline) pogoduju njenom razvoju. To stanje se moze promijeniti i tada ce doci do manjeg nakupljanja pigmentirajućih bakterija. Do tada pokušajte redovnom higijenom i povremenim odlaskom stomatologu na čišćenje naslaga odrzavati stanje estetski podnosljivim.