Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Izbeljivanje zubi

Endza

Postovanje. Zanima me izbeljivanje zubi. Da li je takav zahvat preporucljiv, i postoje li bilo kakve stetne posledice po zube (preosjetljivost, pucanje...)? Da li je efektno, i koliko traju rezultati?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani/a

Profesionalno izbjeljivanje zubi (koje se dešava pod nadzorom doktora dentalne medicine) ne smatra se štetnim, javlja se prolazna preosjetljivost na termičke podražaje. Rezultat bi trebao biti trajan uz eventualno osvježivanje boje svakih nekoliko godina.
Negdje na ovom portalu imate članak o istom koji detaljnije objašnjava ovu temu.