Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Jedan korjen zuba ostao u mesu poslije vađenja

Ribaric

Poštovani doktore
Jučer sam vadila kutnjak. Zub je pukao i jedan dio korjena je ostao u mesu. Doktorica je pokušala izvaditi taj komadić ali nije uspjela pa je odustala jer se bojala da nebi bilo "još većih problema". Rekla mi je da će organizam sam izbaciti taj komadić kao "strano tijelo". Nisam nikad čula da je netko tako nešto prošao,znam da kad zub pukne ide se na kirurgiju. Boli me jako,stalno sam na tabletama i bojim se. Dali je to moguće da će mi taj komadić sam izaći ili da idem negdje drugdje da mi to izvade ?
Lijep pozdrav
Renata

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Ja mislim da bi bilo bolje da se zub u cijelosti izvadi bez da se ostave njegovi djelovi.